2016
2017
Örnek Kıdemli Vatandaş Kongresi »

2017 - TURYAK

Go to content

Main menu:

ETKİNLİKLER
TÜRYAK 2017 YILI ÖRNEK KIDEMLİ VATANDAŞ KONGRESİ "

Geleneksel TÜRYAK 2017 Örnek Kıdemli Vatandaş Kongresi 29-30 Eylül 2017 tarihlerinde İstanbul’da yapılacaktır.

KONGRE PROGRAMI İÇİN LÜTFEN BURAYA TIKLAYIN

Yurt içi ve yurt dışından seçilecek 40 Örnek Kıdemli Vatandaş’ımızın ödüllendirileceği bu etkinlik kapsamı içinde “Türk Toplumunda Yaşlılık Algısı; Dün, Bugün, Gelecek” konulu bir makale yarışması da yapılacak olup yarışma şartnamesi aşağıdadır.TÜRYAK 2017 ÖRNEK KIDEMLİ VATANDAŞ KONGRESİ MAKALE YARIŞMASI

KONU: TÜRK TOPLUMUNDA YAŞLILIK ALGISI: DÜN / BUGÜN / GELECEK
Dünya ölçeğinde yaşlı nüfus oranı gittikçe artmaktadır. Basit demografik bir gözlemin ötesinde toplumun önemli bir kesimini oluşturan yaşlı nüfusun yaşam kalitesi, toplumsal işlevi ve konumu önem kazanmaktadır. Bu durumda Türkiye’deki yaşlılık algısının, konuyla ilgili üretilecek toplumsal politikaların belirlenmesinde yaşamsal önemi vardır. Yarışmacılardan beklenen, kalın çizgilerle belirtilen bu düşünceleri dikkate alarak Türkiye’deki yaşlılık algısını konu edinmeleri ve yeni açılımlara esin kaynağı olmalarıdır.


KOŞULLAR: Yarışma herkese açıktır. Yarışmaya katılanlar makalelerinin telif ve yayın haklarını bütünüyle TÜRYAK’a devretmiş sayılırlar. Makale bilimsel etik ve yayın ilkelerine uygun biçimde 3500-5000 sözcük sayısı aralığında Microsoft Word ya da uyumlu bir programda Times New Roman ve 12 Punto olarak yazılmalıdır. Makaleler A4 kâğıda çıktı alınarak, bir adet CD’ye dijital kopyası ve yarışmacının özet özgeçmişi ile birlikte aşağıda belirtilen adrese kargo/posta yoluyla gönderilecektir. Gönderilen, dereceye giren ve/veya yayımlanan tüm makalelerin yazarları, bu yarışmaya başvurmak ve makalelelerini göndermek suretiyle, bu makalelerin, TURYAK'ın üstleneceği başkaca bir mali ya da hukuki yükümlülük olmaksızın, web sayfası, kongre kitapçığı ve TURYAK'ın uygun gördüğü diğer mecralarda, TURYAK tarafından kullanımına ya da yayımına onay vermiş olacaklardır.


SON TESLİM TARİHİ: 15 MAYIS 2017 mesai bitimine kadar.

ÖDÜLLER:
BİRİNCİYE ; 5.000TL;
İKİNCİYE ; 3.000TL;
ÜÇÜNCÜYE; 2.000TL ödül verilecektir.

DEĞERLENDİRME JÜRİSİ:
Prof.Dr. Ahmet İNAM
Prof.Dr. Kurtuluş DİNÇER
Prof.Dr. Aylin GÜNGÖR BARAN
Prof. Dr. Ertuğrul Rufayi TURAN

ÖDÜL TÖRENİ : Ödüller 30 EYLÜL 2017 tarihinde İSTANBUL’da yapılacak “TÜRYAK ÖRNEK KIDEMLİ VATANDAŞ KONGRESİ” ödül töreninde sahiplerine sunulacak olup, yarışmada ödül alan makaleleri ihtiva eden kongre kitabı katılımcılara dağıtılacaktır.

POSTA ADRESİ:

Prof.Dr. Ertuğrul Rufayi TURAN
Ankara Üniversitesi, Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi
Felsefe Bölümü,
Atatürk Bulvarı, No: 45 / 45A
06100, Sıhhiye / ANKARA

BİLGİ İÇİN E-POSTA ADRESİ: ertugrulturan@hotmail.com 
Back to content | Back to main menu