2016
2017
Örnek Kıdemli Vatandaş Kongresi »

2017 - TURYAK

Go to content

Main menu:

ETKİNLİKLER
YURT İÇİ VE YURT DIŞINDAN ÖRNEK KIDEMLİ VATANDAŞLAR İSTANBUL’DA! "

TÜRYAK 2016 Örnek Kıdemli Vatandaş Ödül Töreni Etkinliğimiz 29-30 Eylül ve 1 Ekim 2016 tarihlerinde İstanbul Mövenpick Levent Oteli Salonlarında başarı ile gerçekleştirilmiştir.

 

 


Etkinliğimize, yurt içinden; Büyükşehir Belediyelerinin olduğu 29 ilden, Büyükşehir Belediyelerinin ve çeşitli sivil toplum örgütlerinin seçtiği Örnek Kıdemli Vatandaşlar; yurt dışından; T.C. Dışişleri Bakanlığımız aracılığıyla 14 ülkeden seçilen Örnek Kıdemli Vatandaşlar katılmışlardır. Türkiye coğrafyasının büyük bir bölümünü temsil eden Örnek Kıdemli Vatandaşlar ile Amerika, Avrupa ve Avusturalya’ya kadar dünyanın dört bir yanından gelen Örnek Kıdemli Vatandaşlar, etkinliğimizde bir araya gelmiş, birbirleriyle tanışma fırsatını bulmuşlardır. Etkinlik kapsamında “Nesiller Arası Dayanışma ve Deneyim Aktarım Çalıştayı” 30 Eylül 2016 tarihinde, Prof.Dr. Nezih Orhon yönetiminde interaktif bir formatla gerçekleştirilmiştir. Bu Çalıştayda Örnek Kıdemli Vatandaşlarımız, üniversite öğrencileri ve basınla bir araya gelmiş; bilgi birikimlerini, deneyimlerini ve mesajlarını aktarmışlardır. Bu paylaşım, nesiller arası dayanışma konusunda çok önemli örnekler sergilemiş; hem Örnek Kıdemli Vatandaşlar, hem de gençler için anlamlı bir Çalıştaya dönüşmüştür. Etkinliğimizde bir araya gelip tanışan, deneyimlerini paylaşan Örnek Kıdemli Vatandaşlarımız kendi aralarında bir iletişim ağı kurarak birbirlerine destek olma bilgilerini paylaşma kararı almışlardır.


Bu etkinliğin lideri ve öncüsü olan TURYAK Yaşlılık Konseyi Derneği, “Yaşlılara verilmesi gereken önemin ve değerin anlamlı bir örneğini hayata geçirmiş, bu amacını hem yurt içinde, hem de yurt dışında duyurma fırsatını bulmuştur. Yerel, ulusal ve uluslararası basında da büyük ilgi gören etkinliğimiz, bu yolla, “Yaşlı Dostu Toplum” imajının yurt içinde olduğu kadar yurt dışında da yankı bulmasına yardımcı olmuştur.


TÜRYAK ailesi olarak gerçekleştirdiğimiz bu anlamlı etkinlik, yurt için de ve yurt dışında büyük ilgi görmüş, ülkemizin tanıtımına çok önemli bir katkıda bulunmuştur. TURYAK Yaşlılık Konseyi Derneği, bu nitelikteki ulusal ve uluslararası saygın girişimlerine devam etmeye kararlıdır.


Emel Danışoğlu
Yönetim Kurulu Başkanı


 
Back to content | Back to main menu