2014 - TURYAK

Go to content

Main menu:

DUYURULAR


DUYURU
Gerek yurtiçi gerekse yurtdışından gelen yoğun talep üzerine Kongremiz son kayıt ve tebliğ sunumu tarihi 30 Ocak 2015 tarihine uzatılmıştır.BAŞSAĞLIĞI


''TÜRYAK ANDI'' mızın müellifi,memleketimizin medar-ı iftiharı,uluslar arası şöhret, Prof.Dr.Talat Sait HALMAN'ın ebediyete intikal ettiğini derin teessürle haber almış bulunmaktayız.Yönetim Kurulumuz olarak mütevvefaya Allahtan rahmet,ailesine, Türyak camiasına ve milletimize başsağlığı dileriz.
T.C. Avrupa Birliği Bakanlığı tarafından 26 Kasım 2014 tarihinde İstanbul’da tertiplenen “ Türkiye’nin Yeni Avrupa Birliği İletişim Stratejisi Sivil Toplumla Diyalog toplantısına Derneğimizi temsilen Sayın Fügen Mavi katılmıştır.
2014 YILI ÖRNEK KIDEMLİ VATANDAŞLARI BELLİ OLDU

Yönetim Kurulumuzca yapılan seçim sonucu gösterilen onyedi aday arasından;

  • Prof. Dr. İoanna KUÇURADİ

  • Prof. Dr. Nermin ABADAN UNAT

  • Mustafa AYAZ

2014 yılı “Örnek Kıdemli Vatandaş” ödülüne layık görülmüşlerdir. Ödülleri 14 Mart 2015 tarihinde Istanbul Levent Grand Wyndham Otelinde yapılacak olan “TÜRYAK IV. Uluslararası Uzun ve Aktif Yaşam” Kongresinde verilecektir. 18 Ekim 2014 tarihinde İstanbul Dila Otel’de yapılan TGV Toplum Gönüllüleri Vakfı’nın tam gün eğitim programına iştirak eden Yönetim Kurulu Üyemiz Sayın Emel Danişoğlu katılımcı gençlere yaşlılık kavramı, nüfus ve yaşlanma, yaşlılık sorunları konularında bilgilendirme yapmış ve yaşlı kuşağın yaşam kalitesini arttırmak için gençlerin neler yapabilecekleri konusunda geniş açıklamalarda bulunmuştur.

2013 YILI ÖRNEK KIDEMLİ VATANDAŞLARI BELLİ OLDU.


Yönetim Kurulumuzca yapılan seçim sonucu gösterilen yirmibir aday arasından;

  • Prof. Dr. Aysel ÇELİKEL

  • Adnan AĞIRBAŞLI

  • İbrahim BETİL

2013 yılı “Örnek Kıdemli Vatandaş” ödülüne layık görülmüşlerdir. Ödülleri 14 Mart 2015 tarihinde İstanbul Levent Grand Wyndham Otelinde yapılacak olan “TURYAK IV. ULUSLARARASI UZUN VE AKTİF YAŞAM” Kongresinde verilecektir.

1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü nedeni ile Yönetim Kurulumuzun mesajı aşağıdadır.
TÜRYAK Yönetim Kurulu olarak “Yaşlılık ve Yaşlanma” konusunun dünya gündeminde gittikçe artan bir ehemmiyetle yer almasını memnuniyetle karşılıyor ve “Nüfus Yaşlanması”nın getiri ve götürüleri, yaratabileceği olası tehditler ve fırsatlar perspektifinden özellikle ilgili bakanlıklar, akademiya, yerel yönetimler ve sivil toplum örgütleri tarafından münferiden ve müştereken masaya yatırılarak tartışılması ve politikalar üretilmesi gerektiğinin öneminin altını defaatle çiziyoruz.
Ulusal ve uluslararası tüm kongrelerimizde de ifade ettiğimiz gibi zaman geçmeden gelecek zamanlar yaratıp ‘Kıdemli Vatandaşlar’ımız için “elden gelen değil hakedilen” yaşam standartlarının sağlanması yönünde etkin bir görev paylaşımı zamanının geldiğine inanıyoruz.
TÜRYAK kuruluşunun 10. Yılında ilkeleri doğrultusunda çalışmalarına her geçen gün daha da güçlenen üye yapısı ile devam etmekten gurur duymaktadır.

 
Back to content | Back to main menu