2014 - TURYAK

Go to content

Main menu:

ETKİNLİKLER


Ankara Universitesi, OSTİM Organize Sanayi Bolgesi, Ankara Universitesi Yaslilik Calismalari ,Uygulama ve Arastirma Merkezi ( YASAM) in ortaklaşa yaptiklari'' YAS DOSTU TEKNOLOJİLER ve TASARİMLAR SEMPOZYUMU ''na TURYAK
Yonetim Kurulu üyelerinden Emel Danisoglu ve Cem Seker katilmislardir. 5 Aralik 2014 tarihinde De Monti Otelde yapilan bu Sempozyumda Acilis konusmalarindan sonra; Prof. Dr. Tayfun Aybek ( TOBB ETU Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahi uzmani Teknolojiden Yararlanan Yasli Kalp Hastasi : Son 15 yilda ne degisti konulu bir konferans vermiştir. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanligi Daire Bsk. ni Coskun Gurboga' Yasam Boyu Destek Projesinde Teknolojik Uygulamalar 'alanini aciklamistir.
Evren Bükülmez Turkiye Teknoloji Gelistirme Vakfi adina , 'Yas Dostu Teknolojiler ve Tasarimlara İliskin Destek Politikalari' belirtmiştir.
Prof . Dr. Huseyin Doruk Gata Geratri Bilim Dalı Baskanı ' Yenilikci Teknolojilerin Geriatrik Uygulamalara Yansimalari ' konulu açıklamalar ile bizleri aydinlatmistir.Bora Yaşa ,OSTİM Medkal Sanayi Küme koordinatörü olarak ' Bolgesel Kalkinmada Medikal Sanyi ve Yas Dostu Yenilikci Uygulamalar ' hakkında aciklamalar yapmistir.
Pro. Dr. Vasif Hasirci , ODTU Biyolojik Bilimler Bol. Ogr. Uyesi , Doku Muhendisligi Dernegi Baskani, 'Biyomalzemelerle Yasam Kalitesini Yukseltilmesi' hakkında bizleri bilgilendirmiştir.Binnur Gorer Bogazici Mühendislik Bilgisayar Muhendisligi Bol. Ogr. Uyesi ' İnsansi Robot NAO : Yaslilar İcin Egzersiz Egitmeni Robotu ' hakkında bilgi vermiş Gorsel gösteriler de takdim etmiştir.Pro. Dr. Ufuk Kemal Gülsoy Emekli Ogr. Uyesi' Paraplejik Hastalarin Yurutulmesi Ve Rehabilitasyonunda Ses Komutlu , Bilgisayar Destekli Sistem ' aciklamistir
.Melih Abdulhayoglu . Commodo Ceo su ' Ezla - Akilli ev Projesi: Bakımin Desteklenmesinde Yeni Bir Alternatif'Aciklamalarini yapmistir.Dr. Sertaç Doganay Yeditepe Unv. ' Saglik Alaninda Kullanilan Dijital ve Mobil İletisim Araclari ' hakkinda bizleri bilgilendirmistir. Bilge Kum ,Tasarimci,' Bireysel İnovasyoncu Olmak: Yas Dostu Tasarimlar 'ticarileşmiş buluşlara ornekler vermiştir.
Yard. Doc. Dr. Niyazi Sedar Tunaboylu , Mevlana Unv. Muh. Fakultesi Ogr. Uyesi ,'Gunluk Yasami Kolaylastirici Mekatronik Buluslar ' i anlatmistir Doc. Dr. Hossein Valizedeh,İrlanda Tenoloji Enstitusu ' Yenilebilir Enerji Sistemlerinin Kalkinmaya ve İnsan Yasamina Etkisi' aciklanmistir.Ataman Ozbay Ataman İlac Sanayi Kurucusu .' Yas Dostu Mucit Olmak : Basari Oykuleri ile İnsan Yasamina Dokunmak 'konferansı ile sonlandirilmistir.18 Ekim 2014 günü (İstanbul Dila Otel’de) Toplum Gönüllüleri Vakfı Eğitim toplantısında TURYAK Yönetim Kurulu üyesi Emel Danışoğlu tarafından yapılan sunumdur. (SUNUM)
Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Mete Bora ve Yönetim Kurulu Üyemiz Sayın İlhan Dülger “ Buck Institute For Research On Aging “ in 11 13 Ekim 2014 tarihleri arasında Bodrum Kempinski Otelde tertip ettiği “ Aging Demographics and Global Security “ konulu konferansa TURYAKı temsilen katılmışlardır.
Sayın İlhan Dülger
in “ Aspects of Intergenerational lSolidarity for Advanced World Security “temalı konuşması  katılımcıların büyük ilgisini çekmiştir.
  
Yönetim Kurulu üyemiz Sayın Emel Danişoğlu Derneğimizi temsilen 22 Ocak 2014 tarihinde Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ve Anadolu Üniversitesi işbirliği ile gerçekleştirilen “Yaşlılar İçin Evde Bakım Elemanı Yetiştirme” el kitabının değerlendirme toplantısına katılmıştır. 3 Temmuz 2014 günü Derneğimiz Merkezinde TGV Toplum Gönüllüleri Vakfı yetkilileri ile yapılan toplantıda iki kuruluş arasında yapılabilecek işbirliği konusu görüşülmüş ve Kuşaklararası Dayanışma başlığı altında proje geliştirilmesine karar verilmiştir. 

 21-22 Ekim tarihlerinde Ankara Marriot Otel’de II. Uluslararası Ombudsmanlık Sempozyumuna Yönetim Kurulu üyemiz Emel Danişoğlu katılmıştır. Cumhurbaşkanı Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın açılış konuşmaları ile başlayan toplantıya İsveç Ombudsmanı Cecilia Renfors, Hollanda Ombudsmanı Adriana Stehouwer ve Azerbaycan Ombudsmanı Elmira Süleymanova da katılmış ve sunum yapmışlardır. Sayın Danişoğlu sempozyum süresince ikili temaslarda bulunmuş ve “Kıdemli Vatandaş”larımızın Ombudsmanlık müessesine nasıl katkıda bulunabileceklerini muhataplarına izah etmiştir.30 Eylül -1 Ekim 2013 : Küresel Yaşlı Bakımı ve Yaşlı Turizmi Buluşması" konulu Kongrede TURYAK destekleyen kuruluşlar arasında yer almıştır. Bu kongre kapsamında düzenlenen "Türkiye Dünya Yaşlılarına Ev Sahipliği Yapabilir mi?" konulu Çalıştaya Yönetim Kurulu Üyelerimiz Emel Danışoğlu ve Doç Dr. İlhan Dülger çalıştay katılımcısı olarak davet edilmişlerdir.İki gün süren Kongreye her iki Yönetim Kurulu Üyemiz de aktif olarak katılmışlardır.

 
Back to content | Back to main menu