2009 - TURYAK

Go to content

Main menu:

DUYURULAR


IFA'YA ÜYE OLDUK

Derneğimiz, merkezi TORONTO/KANADA'da bulunan IFA International Federation on Ageing'e üye olarak katılmıştır. Başkanımız Sayın Mete Bora IFA Genel Merkezini Kasım 2009'da ziyaret etmiş ve bu ziyarette iki kurum arasındaki olası işbirliği imkanları geniş bir şekilde ele alınmıştır. 2009 Örnek Kıdemli Vatandaşlar Kongremize üst düzeyde temsil edilerek katılan IFA ile ilişkilerimiz her geçen gün biraz daha gelişmektedir.
I. ULUSLARARASI ÖRNEK KIDEMLİ VATANDAŞLAR KONGRESİ

10 Ekim tarihinde İstanbul Haliç Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilen Kültürlerarası Köprülerin Tesisi temalı kongreye Başbakan Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN, Türyak'ın davetlisi 34 ülkeden konuk Örnek Kıdemli Vatandaşlar ve yaşlılık ile çalışmaları yürüten uluslararası organizasyonların temsilcileri katıldı. Halka açık olan kongreye vatandaşların ilgisi de yoğun oldu.

Kongre kapsamında düzenlenen törende 34 ülkeden Örnek Kıdemli Vatandaş'a ödüllerini Başbakan Recep Tayyip ERDOĞAN tarafından verildi. Ödül töreni öncesi bir konuşma yapan Başbakan Erdoğan, yaşlıların tecrübelerinden faydalanıldığı takdirde dünyada birçok sorunun kolayca çözülebileceğini söyledi. Ayrıca dünya nüfusundaki yaşlanma eğilimine de dikkat çeken Erdoğan, Türkiye'nin de aynı tehlike ile karşı karşıya olduğunu ve mevcut ekonomik kabiliyetin ve üretim imkanlarının korunabilmesi için doğum oranlarının yetersiz olduğunu belirtti.

Ödül töreni bitiminde katılımcılardan tebliğleri hakkında konuşmak isteyenler kürsüye davet edildi, konuşmalar sonrası kongre deklerasyonu oybirliği ile kabul edildi.

 
Back to content | Back to main menu